wrz 30, 2014 - Z życia    No Comments

Power Flower

Start na kolarskich Mistrzostwach Świata w Hiszpani to największy sukces Michała Kwiatkowskiego w karierze i jeden z największych w historii polskiego kolarstwa. Niewiele czasu minęło od sukcesów Rafała Majki na Tour de France, a inny nasz rodak wygrał wyścig ze startu wspólnego w hiszpańskiej Ponferradzie i jako pierwszy Polak w historii został mistrzem świata elity zawodowców. Kwiatkowski wyprzedził faworytów wyścigu: Australijczyka Simona Gerransa i Hiszpana Alejandro Valverde, którzy nie potrafili go ostatecznie dogonić. Te zawody z pewnością przejdą do historii kolarstwa polskiego bo żaden inny kolarz nie uczynił tego w takim stylu praktycznie ogrywając rywali. Wyścig o Mistrzostwo Świata bez podziału na zawodowców i amatorów jest rozgrywany od 1996 r. Do tej pory tylko raz, w 2000 roku we francuskim Plouay, Polacy liczyli się w tych zawodach. Wtedy Zbigniew Spruch zdobył srebrny medal. Dziś 24-letni Michał Kwiatkowski jest pierwszym Polakiem, który założył tęczową koszulkę i będzie w niej jeździł cały kolejny sezon sławiąc imię naszego kolarstwa. No cóż pokazał wszystkim prawdziwą „moc”, nasz jak to mówimy „Kwiatek”.